От улыбки станет всем свитлей або як виховати добрим дитини

загрузка...

veselie_istorii_iz_jizniКоли ми плануємо стати матір’ю, ми піклуємося про свою дитину, купуємо гарне ліжечко, якісні іграшки. Ми робимо ремонт, під дитячі інтереси. Ми купуємо йому різноманітні речі , книги на майбутнє. Ми відвідуємо курси з підготовки до пологів і усвідомленого батьківства . Ми готуємося. Але як ми будемо виховувати нашу Крихітку ? Жодна книжка не порадить , як слід ставитися до свого малюка . Звичайно , там багато написано про те , як за ним доглядати , які розвиваючі методики застосовувати , коли йому посміхатися , а коли робити серйозний вигляд. Але коли дитина народжується , особливо якщо це перший малюк , ми все швиденько забуваємо і робимо те , що говорить нам інтуїція.

І повірте , краще нехай це буде інтуїція , ніж досвідчена подруга , книга або наша мама. До їхніх порад , безумовно , слід прислухатися . Але лише прислухатися , і пропускати через свій власний фільтр цінностей і принципів.

Ми, напевно , всі хочемо , щоб діти наші були розумними, сильними , щасливими , здоровими і добрими.
І бувають ситуації , коли наш малюк може вивести з себе саму спокійну і врівноважену матусю . І тоді вступить в дію програма її власного виховання . Якщо її били , вона може вдарити , якщо її ставили в куток , відправить Крихітку думати над своєю поведінкою в кутку і т.д.
Але в таких ситуаціях , слід згадувати не результат , а почуття , ваші почуття. Бути може , ваша мама домагалася того чого хотіла , коли карала вас . І по суті вона була права. Небезпечно бігати на дорогу , наприклад. І ви в сльозах тупотіли додому , знаючи що , там станете в кут і простоїте , хто знає скільки , поки не скажете милою мамі , що були не праві. І ми дорослі це розуміємо . Зараз . А Кроха не розуміє. І це тільки наша проблема . Ми , як батьки , повинні навчиться пояснювати своєму Карапузові .

Можна піти шляхом найменшого опору , і виховувати дитину « силою». Тобто , застосовувати силу всякий раз , коли він нас не розуміє. Але в результаті виросте людина, яка буде нести лінію поведінки , що там , де сила , там і правда . Він буде заляканий , вже спочатку , тому що його карали всякий раз , коли йому було щось незрозуміло.

Тільки уявіть собі , що вас карають за те , чого ви не розумієте . І лише тому , що вам не зуміли пояснити . Ні нерозуміючих дітей. Є батьки , які не вміють пояснювати .
І тоді потрібно зламати своє Я , і коли злишся , перенестися в теплі краї , там охолонути , і повернуться до своєї Крихітці . І вже без всякої ненависті в голосі і помислах , нахилитися до самим його очках і мило сказати: «Кроха , дуже небезпечно бігати на дорогу. Бачиш, які там великі машинки їздять. А ти такий маленький. Вони можуть не помітити тебе і сильно вдарити ». Будьте , впевнені , до будь-якого дитині можна підібрати ключ. Це просто потрібно вміти робити. А саме , мати терпіння і шукати все нові й нові способи , якщо не діють старі .

Термін « важкі діти» , який часто використовується в школах , садочках , та інших дитячих установах , не пояснює , що такими дітей зробили їхні батьки.

Дитина народилася чистим аркушем , і ми пишемо на ньому формулу поведінки . Але не слід забувати , про вроджені якостях. Характер , темперамент і т.д. Багато батьків кажуть шокуючу фразу «нічого , зламаємо твій характер». Навіщо ? Що б він робив те , що хочемо ми ? Але він же не куплений в зоомагазині , що б виконувати наші бажання . Він особистість і людина . Так от , якщо ми будемо виховувати його з постійним застосуванням сили , в залежності від своїх якостей , Карапуз може збунтуватися . І почне робити все нам всупереч . Виключно для доведення своєї незалежності і для заборони застосування до нього сили . Ось через кілька років ми і отримуємо таких « важких дітей » , над якими не владні вже не батьки , ні друзі , ніхто.

Але ми ж як і раніше хочемо , щоб наша Кроха була доброю і чуйною. Адже в доброму серці живе щастя . І в доброму тілі живе здоров’я . Так як же поступати ?
Досить просто . Почати виховувати потрібно себе , а не Карапуза .

1 . Довіртеся йому , він сам вас виховає правильно . У нього закладена програма , яку ще не встигли розбити громадську думку і принципи . І вона у нього вірна , вже будьте впевнені. Коли малюкові погано , він не кричить: « не чіпайте мене » , навпаки , він просить допомоги у мами. Звичайне дотик , обійми , поцілунок , полегшать біль і поганий настрій.
2 . Якщо крихітка загрався , і не може спіймати хвилю серйозності , це не означає що потрібно як слід заїхати йому по попі , що б «дійшло ». Це означає , що потрібно поступово , але упевнено , завершити гру, і пояснити маленькому непосиді , чого робити не можна ( не розкидати їжу , не відривати коту хвіст , не лізти в розетку і т.д.)
3 . Малюкові , необхідні тілесні дотики . Ніжні зрозуміло . Частіше його потрібно цілувати , обіймати, брати на руки.
4 . Говоріть якомога частіше , що ви його любите. Адже ви ж його любите. Так чому б про це не сказати ?
5 . Вибачитеся , якщо все-таки заматюкався його . Бажано вчитися самоконтролю , але буває пелена лягає на очі , і своє «Я» не відпускає . І замість того , щоб знайти спосіб пояснити Крихітці що потрібно , ми не стримуємося . Всі ми люди , і він нас зрозуміє , тільки вибачатися потрібно щиро .
6 . Забудьте про те , що дитина може робити на зло. Він так робить тільки в тому випадку , якщо ви з його дитинства привчали його до цього своїм прикладом . Якщо є такий гріх , терміново позбавляйтеся від цієї звички , а на його така поведінка не реагуйте , як би складно це не було. З часом ви обидва вийдете на нуль. А з нуля почати легше.
7 . Ми вчимо поганому поводженню , тільки своїми прикладами. Брехня , зрада , лукавство — всьому цьому вчимо ми . Якщо ж не хочемо , щоб Кроха був таким , самим потрібно цього не робити. І не робити зовсім. Багато хто думає , що не будуть так поступати при ньому , і він нічого не помітить. А це не лукавство ? Якщо ми хочемо виростити доброго людини, здатної на любов , то самі повинні стати добрими , з величезною любов’ю до всього світу в душі. Тому що з нас починається Батьківщина . Ми — і є Батьківщина . І як ми навчимо жити дитинку , таким він і вийде у світ .
8 . Чи не ведіть себе з ним , так , як не хотіли б щоб він поводився з вами в старості або з іншими людьми у своєму житті. Нещодавно я бачила сцену : «малюк кинув , порожню пляшку на землю. Мама , яка говорила останні півгодини по мобільному , повернулася до нього і гаркнула : швидко підняв ! Я кому сказала , підняв зараз же! » Як ви думаєте , що відчуває малюк , коли його рідна мама так з ним звертається ? А як він буде вести себе з іншими людьми? А як він відповість мамі , коли вже вона буде у нього на піклування ?
9 . Діти , це не наші дресировані песики . Це люди, у яких свій світ. Ми повинні його поважати , рахуватися з ним , завжди . Починаючи з того моменту , як він зав’язався у нас всередині. Тим більше , тоді коли він народився і вже починає жити. Знищити любов просто . Створити її заново , практично неможливо.

Ми ростимо нове покоління. Не таке як ми . Нас вчили коритися , ми повинні вчити любити. Зараз дуже багато літератури , спрямованої на виховання діток з допомогою безумовної любові . Значить , нестачу інформації вже немає. Варто зайнятися цим питанням , якщо не виходить так інтуїтивно. Ми не винні. Нас так виховували , і ми не знаємо іншого . Але пора змінитися , і навчитися жити краще. Добрішим.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*