Кесерів розтин: проводимо правильну реабілітацію

загрузка...

fdgfdgdfНародження нового життя не завжди проходить гладко. Відновлення після кесаревого розтину — вкрай відповідальний і досить імовірний процес для породіллі.

Як проводиться кесарів розтин
На превеликий жаль, зовсім не кожна жінка здатна адекватно і без будь-яких ускладнень народити здорову дитину і залишитися при цьому живою. Різні аномалії будови органів репродуктивної системи, як придбані, так і вроджені часом роблять нормальне народження дитини, шляхом виходу через шийку матки і піхву, неможливим. В таких випадках акушерам необхідно йти на серйозний ризик і робити породіллі досить болючу порожнинну операцію — кесарів розтин.

В процесі кесаревого розтину породіллі надрізається живіт і передня стінка матки. Крізь отриману порожнину витягується дитина, після чого їй обрізують пуповину, а розрізи на матці і шкірі живота усувають за допомогою хірургічних швів. Звичайно, в процесі операції породілля зазнає значної крововтрати, тому стан жінки після такої операції — стабільно важкий.
Сучасна медицина не дозволяє ускладненням виникати занадто часто, однак від них ніхто не застрахований. При кесаревому розтині шви на матці можуть розходитися, провокуючи нові сильні кровотечі. При попаданні в черевну порожнину навколоплідної рідини або ділянок слизової внутрішньої поверхні матки (ендометрію) може розвиватися парез, ефект спайки і важкий ендометріоз.

Реабілітація
Відновлення після кесаревого розтину без будь-яких ускладнень триває приблизно 6-8 тижнів, в процесі яких жінка скута досить жорсткими обмеженнями.
Відразу після операції породілля підключається до приладів життєзабезпечення та діагностики і поміщається в палату інтенсивної терапії разом із відповідальним фахівцем, готовим у разі будь-якої небезпеки швидко вжити всіх необхідних заходів. В організм жінки постійно крапельним шляхом вводиться окситоцин — його постійно підвищений рівень заважає матці скорочуватися, що знижує ризик розкриття швів.
Коли небезпека гострих ускладнень мине (зазвичай це відбувається на 2-3 тижні), породіллю можуть перевезти додому, перевівши її на жорсткий постільний режим, але вже без апаратного контролю. Будь-які фізичні навантаження протипоказані, так само як і продукти, що можуть спровокувати запори або інші дисфункції кишечника.

Після чотирьох тижнів з моменту операції режим стає більш щадним, однак фізичні навантаження все одно не рекомендуються. Перед випискою з пологового будинку породіллі видається направлення на повторне відвідування і діагностику. Якщо щось все-таки пішло не так — лікарі зобов’язані це помітити і виправити (вже консервативним шляхом).
Звичайно, шанс розвитку ускладнень досить великий, як і після будь-якої іншої порожнинної операції. Проте боятися не варто — ніяких необоротних наслідків ця операція не має.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*