10 фактів про чоловічу сперму

загрузка...

До вашої уваги 10 цікавих фактів про чоловічу сперму:

10 фактів про чоловічу сперму

1. Швидкість руху

Сперматозоїди в пересічної людини переміщуються з величезною швидкістю до 4 мм в хвилину, найповільніші рухаються зі швидкістю 1 мм на хвилину. При цьому уявіть, що розмір сперматозоїда всього 55 мкм в довжину іншими словами це 0,055 мм. Середня довжина шляху в матковій трубі 175 мм, таким чином, для подолання цього шляху сперматозоїдам необхідно 44 хвилини, але це в теорії, на практиці на це йде 3 дні.

2. Імовірність зачаття лише 25%

Навіть у здорової пари практикуючої незахищений секс всього 25% вірогідність зачаття дитини. Якщо ви носите щільно облягаючі труси, замість сімейних, ваші шанси стрімко падають. У більшості ссавців температура тіла на 3-6 градусів вище, ніж температура мошонки. Підвищення температури мошонки до температури тіла веде до припинення сперматогенезу під час клітинного поділу.

3. Сперматозоїди, пливуть завжди проти течії

Однією з причин того, що шлях сперматозоїдів займає так багато часу, тому що вони рухаються проти струму рідини. Тільки кожен 5-й сперматозоїд рухається в правильному напрямку, після еякуляції.

4. Швидкість польоту

Під час еякуляції сперма людини рухається зі швидкістю 70 км / год

5. Тривалість життя

Після періоду дозрівання, що становить близько 64 днів, сперматозоїд може зберігатися в організмі чоловіка до місяця. В еякуляті вони здатні вижити в залежності від умов середовища (світло, температура, вологість) до 24 годин. У піхві сперматозоїди гинуть протягом декількох годин. У шийці матки, матці та фаллопієвих трубах сперматозоїди залишаються живими до 3 діб. Однак деякі з особливо успішних сперматозоїдів зможуть прожити близько 70 років.

6. Ложка сперми

Дорослий чоловік за один раз виділяє столову ложку або від 2 до 4 мл сперми. Для порівняння дикий кабан виділяє один стакан сперми або 250 мл.

7. Розмір має значення

Одні з найбільших сперматозоїдів в світі у щурів 170 мкм в довжину. Велика кількість ссавців, включаючи людину, мають одні з найменших клітин сперми, всього лише 40 мкм в довжину.

Найбільші сперматозоїди у крихітної плодової мухи дрозофіли біфуркації, якщо випрямити її спіральні клітини їх довжина, виявиться рівною 2,5 см.

8. Час, щоб дозріти

Сперматозоїдам потрібно 2 з половиною місяці щоб вирости, виникає питання, де весь цей час знаходяться сперматозоїди. Зберігання та дозрівання сперматозоїдів відбувається в придатку яєчка, в середньому в кожному придатку яєчка зберігаються 150 – 200 млн. сперматозоїдів. Приблизно 1 тиждень займає проходження та зберігання сперматозоїдів через придаток яєчка. У період, коли серма не виходить назовні сперматозоїди накопичуються в хвості придатка яєчка, де вони можуть залишатися життєздатними протягом декількох тижнів. Старі сперматозоїди піддаються процесу знищення – фагоцитозу.

9. Сперма – джерело поживних речовин

З усього обсягу сперми лише 5% обсягу займають сперматозоїди, решта – це поєднання поживних та захисних речовин, які призначені для підтримки клітин на шляху до яйцеклітини.

10. Здорова їжа

Як поліпшити якість своєї сперми – їсти свіжі фрукти та овочі, уникати важкої їжі і надмірної ваги, побільше знаходиться на свіжому повітрі, приймати вітаміни, утримуватися від куріння і алкоголю. Крім того, якщо цих умов дотримуватись, то буде вироблятися більше сперми і сперматозоїди будуть більш активними….

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*