Що робити при інтоксикації при застуді?

загрузка...

prostuda_intoxПід час грипу або простудних захворювань нерідко настає інтоксикація організму, яка може бути виражена слабше або сильно. Під терміном «інтоксикація» розуміють загальне самоотруєння організму токсинами і отрутами. Причому, інтоксикація відрізняється сильно від звичайного отруєння, при якому отруйні сполуки і речовини в організм потрапляють ззовні.

При самоотруєння організм виробляє самостійно отруйні та отруйні речовини, при цьому, частково втрачається здатність їх виведення. Викликати самоотруєння може не тільки грип у важкій формі, а й звичайнісінька застуда. Всі ці захворювання сприяють виробленню хвороботворних бактерій, які провокують розвиток різних патологічних явищ, болів в суглобах, головного болю. Організм на самоотруєння токсичними отруйними речовинами реагує генерализованно і дуже бурхливо.

Головні симптоми інтоксикації можуть сильно відрізнятися в залежності від того, які системи або внутрішні органи були вражені. При самоотруєння можливе ураження токсичними речовинами нервових волокон, в цьому випадку можливий розвиток енцефалопатії. При інтоксикації засмучені можуть бути і функції залоз наднирників. Таке отруєння може супроводжуватися втратою сну і апетиту, млявістю, слабкістю, часткової втратою працездатності, стрибкоподібними перепадами тиску, а також розладами регуляції температури організму.

На самому початку токсичні речовини впливають на організм в цілому, потім вони впливають направлено на сукупності систем або на органи окремо. Найбільш часто при самоотруєння під час застуди страждає такий життєво важливий орган, як печінка. Цей орган є природним фільтром в організмі людини, а його завданням є очищення організму і виведення з нього токсичних речовин. Ще одним фільтром є нирки, які також уражаються при інтоксикації під час застуди, так як токсини частково виводяться назовні разом з сечею.

Основні симптоми і причини інтоксикації при застуді

Велика частина неприємних симптомів виникає через те, що віруси і мікроби, що потрапили в організм під час застуди, починаються активно виділяти свої токсичні продукти життєдіяльності. Ці речовини викликають у простої людини головні болі, ломоту у всьому тілі, апатію, втрату апетиту і інші неприємні відчуття. Всі ці симптоми з’являються на самому першому етапі інтоксикації, коли токсини впливають в цілому на весь організм.

Через певний час починається другий етап інтоксикації, під час якого порушується прицільно функція яких-небудь певних органів. Починається самоотруєння організму при простудних захворюваннях гостро, а розвивається для хворого дуже важко. Інтоксикація, залежно від того, які бактерії або віруси її викликають, буває декількох типів.

Види інтоксикації

Синдром Уотерхауса-Фридериксена провокується найчастіше токсичними речовинами, які виробляються менінгококової інфекції. В цей час температура тіла може підскочити практично до 40 градусів, в цей час шкірні покриви бліднуть, а на них з’являється яскраво виражена висип. Хворий поступово втомлюється від інтоксикації і стихає, йому стає набагато гірше. Якщо стан хворого погіршиться, то інтоксикація може навіть закінчитися комою.

У дітей віком до трьох років при застуді, на п’ятий день розвивається сильна інтоксикація. Спочатку у малюка до судом розвиває м’язовий гіпертонус, який супроводжується блювотою. Якщо інтоксикація не зникла вчасно, стан малюка може різко погіршитися. В цей час дитина починає часто дихати і впадає в безпам’ятство. Таке самоотруєння організму також може закінчитися комою. Дуже небезпечною вважається інтоксикація при застуді, яка супроводжується нирковою гострої недостатністю.

У цьому випадку рівень тромбоцитів підвищується з одночасним появою анемії і порушенням діяльності нирок. Спочатку при такому самоотруєння набрякають повіки, ніс і губи, потім з’являється блювота, порушується стілець, з’являються неприємні відчуття, що переходять у біль, в області шлунка. У хворого спостерігається зневоднення, кров йде носом, жовтіють шкірні покриви. Дуже важливо при такому типі інтоксикації під строгим контролем тримати рідину в організмі пацієнта, не допускаючи зневоднення.

Лікування інтоксикації при застуді

Для початку слід хворому забезпечити повний спокій, після цього необхідно встановити питний режим. Якщо інтоксикація не надто складна, зняти її допоможе рясне пиття і вживання легких, натуральних продуктів харчування, не перевантажувати печінку. Добре справляються з токсичними речовинами, накопиченими при простудних захворюваннях, морси, чиста вода, трав’яні теплі чаї з медом. При більш сильної інтоксикації необхідно обов’язково звернутися до лікаря, який призначить спеціальні лікарські препарати.

Поділитися в соц. мережах

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Оставить Ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*
*